STOP-PTAK - sposób na ochronę elewacji przed ptakami

WSTĘP

Proponujemy rozwiązanie jednego z najbardziej uciążliwych problemów dotyczących budynków, jakim niewątpliwie jest trwałe brudzenie elewacji przez przesiadujące i gniazdujące ptaki, głównie gołębie. Nasz system zapewnia skuteczną ochronę przed tym przykrym zjawiskiem, doskonale się sprawdza na wszelkich budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkalnych. Warto szczególnie podkreślić, że znalazł on zastosowanie również na licznych obiektach zabytkowych w całym kraju, w tym także sakralnych.

Ochrona budynków i ich elewacji przed ptakami to nasza specjalność. Dzięki nam gołębie i inne brudzące ptaki przestają stanowić problem, a pasożyty, odchody i zanieczyszczenia przechodzą do historii. Stosujemy skuteczne kolce i siatki wysokiej jakości, dzięki którym problem zanieczyszczania elewacji budynków zostaje trwale rozwiązany.

Nasza oferta jest skierowana szczególnie do właścicieli i administratorów hoteli, banków, instytucji państwowych oraz samorządowych, oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Produkty przedstawione w tym serwisie są przeznaczone do samodzielnego montażu przez klientów lub proponujemy usługę - profesjonalny montaż przez naszą firmę lub jedną z firm z nami współpracujących. Warto nadmienić, że w miejscach, do których dostęp jest szczególnie utrudniony stosujemy zaawansowane techniki alpinistyczne. Możliwe jest też połączenie montażu modułów STOP-PTAK z innymi pracami budowlanymi, wykończeniowymi lub remontowymi. Na wszystkie nasze produkty i usługi udzielamy 3 lat gwarancji.

ZASTOSOWANIE

Moduły STOP-PTAK są przeznaczone do montażu na gzymsach, parapetach, pasach podrynnowych, rzeźbach, tablicach i reklamowych. alarmach, klimatyzatorach, osłonach kabli i innych wystających elementach architektonicznych. W miejscach szerszych zalecane są moduły przyklejane podwójnie lub w większej ilości równoległych rzędów. Jednak proszę pamiętać, że robimy tak tylko wtedy, kiedy zależy nam nie tylko na ochronie elewacji (do tego wystarczy jeden rząd modułów), ale także na uniemożliwienia ptakom dostępu do całego zabezpieczanego miejsca. W razie potrzeby można je łatwo dzielić na krótsze odcinki i montować na łukach - po przyklejeniu do podłoża moduł złożony z kilku mniejszych odcinków ma takie same parametry i właściwości jak ten w jednym kawałku. W miejscach tego wymagających elementy metalowe w pewnym zakresie mogą być także doginane, choć pogarsza to znacznie ich estetykę.
CECHY SYSTEMU

1. SKUTECZNOŚĆ

Zainstalowany system modułów STOP-PTAK tworzy barierę efektywnie uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w tych miejscach, w których ich obecność jest z różnych względów szczególnie niepożądana, jednocześnie ich nie raniąc, a jedynie je odstraszając i ograniczając im dostęp do wybranych miejsc.

2. TRWAŁOŚĆ

Moduły STOP-PTAK składają się ze sprężystych prętów metalowych ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej, sztywnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, wysokiej odporności na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur, na swoje wyroby udzielamy 3 lat gwarancji.

3. DYSKRECJA

Elementy STOP-PTAK mogą być zamontowane na gzymsach, parapetach, obrzeżach okiennych, krawędziach dachów, pasach podrynnowych, rzeźbach, wystających elementach architektonicznych oraz we wszelkich innych miejscach. Dzięki zastosowaniu cienkiego, matowego drutu i przejrzystej podstawy, po przyklejeniu przyjmującej barwę podłoża, dobrze stapiają się optycznie z każdym otoczeniem, dzięki czemu są mało widoczne z odległości kilkunastu metrów

4. NIEZAWODNOŚĆ

Moduły systemu STOP-PTAK dają się w prosty sposób zamontować na wszelkiego rodzaju podłożach (oczywiście po uprzednim dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni) takich jak beton, cegła, kamień, drewno, papa, blacha mosiężna, blacha ocynkowana poprzez przyklejenie klejem montażowym najwyższej jakości (rekomendowane wyroby firmy SOUDAL).

5. WYDAJNOŚĆ

Moduły STOP-PTAK zakładamy tylko tam gdzie jest to naprawdę konieczne, wystarczy zabezpieczyć miejsca najbardziej narażone na przebywanie ptaków skąd mogłyby one zanieczyszczać elewacje budynków, najczęściej są to gzymsy, parapety okienne i krawędzie dachów. Czasami warto również zabezpieczyć inne wystające elementy, np. klimatyzatory, reklamy, reflektory, alarmy itp.

6. WYGODA MONTAŻU

Podczas prac montażowych zalecamy stosowanie lekkich drabin aluminiowych lub technik alpinistycznych. Umożliwia to dobry dostęp w celu dokładnego przygotowania podłoża i przyklejenia elementów STOP-PTAK nawet w najtrudniej dostępnych miejscach bez konieczności stosowania kosztownych konwencjonalnych rusztowań lub podnośników koszowych. Jednak w uzasadnionych przypadkach możliwe są także inne metody.

7. BEZPIECZEŃSTWO

Zainstalowane moduły są całkowicie bezpieczne dla użytkowników (montowane są na zewnątrz budynków), oraz ptaków (elementy metalowe są tępo zakończone).

OPIS TECHNICZNY

BUDOWA:

Moduły STOP-PTAK składają się z prętów metalowych ze sprężystego drutu ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, odpornego na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur, na wszystkie swoje wyroby udzielamy 3 lat gwarancji.

TECHNOLOGIA MONTAŻU:

ze względu na trwałość i wytrzymałość należy stosować wyłącznie montaż modułów STOP-PTAK przez przyklejanie klejem montażowym, na starannie oczyszczone, odpylone, suche i odtłuszczone podłoże, w miarę możliwości w temperaturze nie niższej niż 5OC. W szczególnych miejscach sytuacjach dopuszczalny jest montaż przy pomocy śrub, kołków, nitów, opasek itp. Jednak w naszych pracach stosujemy te metody niezwykle rzadko. Szczególnie kontrowersyjny jest montaż na kołki i śruby lub nity, gdyż sposób ten powoduje trwałe i nieodwracalne uszkodzenie podłoża, na którym chcemy umieścić moduły STOP-PTAK. Natomiast opaski z tworzywa sztucznego warto zastosować nawet równolegle z klejeniem na ukośnych odcinkach rur spustowych, gdzie często lubią przesiadywać gołębie. Inne miejsce, gdzie taki sposób montażu doskonale zdaje egzamin, to poręcze balkonów w okresach, kiedy nie są używane. Daje to także dodatkową możliwość wielokrotnego montażu i demontażu poszczególnych elementów, w zależności od potrzeb użytkownika.

WYBÓR MIEJSC I MONTAŻ PRAKTYCZNY:

w celu prawidłowego oszacowania niezbędnej ilości modułów STOP-PTAK warto zastosować kilka prostych zasad, które przydadzą się też w przypadku montażu samodzielnego

ASORTYMENT


TYP 101


Długość: 340 mm (3szt na 1 m) | Szerokość ochrony: 120 mm
Maksymalny pas ochronny: 190 mm
Wysokość: 105 mm | Liczba kolców: 26 (78 na 1m)

Uniwersalny szeroki - na parapety, szerokie gzymsy, szerokie pasy podrynnowe, daszki, belki drewniane, klimatyzatory i urządzenia alarmowe itp.


TYP 104


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 20-50mm
Maksymalny pas ochronny: 70 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 14 (42 na 1m)

Bardzo wąskie gzymsy (od 2cm), występy, krawędzie rynien i dachów, niewielkie kasetony i tablice reklamowe, płaskorzeźby i ozdoby ścienne


TYP 108


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 90 mm
Maksymalny pas ochronny: 90-160 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 14 (42 na 1m)

Miejsca sporadycznie odwiedzane przez ptaki, krawędzie rynien, kalenice, ukośne odcinki rur spustowych


TYP 111


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 90 mm
Maksymalny pas ochronny: 90-160 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 20 (60 na 1m)

Uniwersalny na krawędzie rynien, średnie i większe kasetony, tablice reklamowe, klimatyzatory, wąskie pasy podrynnowe, kalenice, ukośne odcinki rur spustowych, zabezpieczenie przed budowaniem gniazd przez jaskółki


TYP 120


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 90 mm
Maksymalny pas ochronny: 90-160 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 28 (84 na 1m)

Ochrona przed mniejszymi ptakami, takimi jak np szpaki. Na krawędzie rynien, średnie i większe kasetony i tablice reklamowe, kalenice, wąskie pasy podrynnowe, ukośne odcinki rur spustowych, reflektory, klimatyzatory i urządzenia alarmowe


TYP 121


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 90 mm
Maksymalny pas ochronny: 90-160 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 34 (102 na 1m)

Podstawowa ochrona przed najmniejszymi ptakami, na gzymsy, krawędzie rynien i dachów, ukośne odcinki rur spustowych


TYP 123


Długość: 345 mm (3szt na 1m) | Szerokość ochrony: 90 mm
Maksymalny pas ochronny: 90-160 mm
Wysokość: 110 mm | Liczba kolców: 42 (126 na 1m)

Maksymalna ochrona przed najmniejszymi ptakami, gzymsy, krawędzie rynien i dachów, ukośne odcinki rur spustowych


PRODUKTY STOP-PTAK ZAKUPISZ W NASZEJ FIRMIE
Zapraszamy, TECH-MET